ins

0
EUROPA WŁOCHY

Koloseum w Rzymie – wejście, zwiedzanie, cena biletu

4 czerwca 2024
Koloseum w Rzymie - wejście, zwiedzanie, cena biletu

Koloseum w Rzymie – wejście, zwiedzanie, cena biletu

Koloseum to jeden z najważniejszych zabytków w Rzymie i obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Amfiteatr został zbudowany przez cesarzy rzymskich w I wieku naszej ery, czyli 2 tysiące lat temu. To niesamowite, że aż tak duża część budowli ostała się do dziś! Koloseum ma 4 kondygnacje i prawie 50 metrów wysokości. Obiekt można zwiedzić w środku – dla ciekawych świata i fanów historii starożytnej będzie to prawdziwa gratka. Pod Koloseum warto jednak przyjść nawet jeśli nie planujesz wchodzić do środka. Budowla wygląda imponująco i jest idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć z Rzymu! Poniżej zebrałam dla Was najważniejsze informacje praktyczne dot. Koloseum w Rzymie, czyli jak wygląda zwiedzanie, jaka jest cena biletu i na co zwrócić uwagę. Zapraszam do czytania!

Spis treści:

PIERWSZA WYCIECZKA DO RZYMU? NIE WIESZ JAK UŁOŻYĆ PLAN ZWIEDZANIA I GDZIE SMACZNIE ZJEŚĆ?

SKORZYSTAJ Z MOJEGO E-BOOKA I MIEJ Z GŁOWY PLANOWANIE

RZYM

Koloseum w Rzymie – lokalizacja i jak dojechać

Koloseum mieści się przy Piazza del Colosseo, w historycznym centrum Rzymu. Tuż obok znajduje się stacja metra o nazwie “Colosseo”, na którą dojeżdża linia metra B. Pod Koloseum dojeżdża też wiele autobusów m.in. linia 51, 85, 87, 75 czy 117. Jak wspominałam w artykule o komunikacji miejskiej – w Rzymie polecam poruszać się metrem i unikać (w miarę możliwości oczywiście) połączeń autobusowych, ponieważ autobusy często stoją w korkach i nie jeżdżą zgodnie z rozkładem.

Koloseum w Rzymie – wejście i cena biletu

Nie ma osobnego biletu do Koloseum – trzeba kupić bilet, który obejmuje Koloseum, Forum Romanum i wzgórze Palatyn. Na wszystkie trzy atrakcje obowiązuje jeden łączony bilet, który możesz kupić w wersji podstawowej lub “full experience”. Poniżej informacje o każdym z nich.

Bilet zwykły jest ważny przez 24h od pierwszego wejścia. Zwiedzanie można rozpocząć od strony Koloseum lub na terenie archeologicznym Forum Romanum-Palatyn. Bilet upoważnia do wejścia na 1. i 2. piętro Koloseum, o godzinie wybranej przy zakupie godzinie oraz do pojedynczego wstępu na teren Forum Romanum i Palatynu. Cena to 18 euro.

Bilet Full Experience jest z kolei ważny przez 2 dni i dodatkowo umożliwia zwiedzenie areny w Koloseum oraz czterech miejsc na terenie Forum Romanum i Palatynu, czyli: Oratorium Męczenników Quaranta, Muzeum Palatyńskiego (I poziom), fasady Domu Augusta i Schola Praeconum. Kupując bilet full experience masz do wyboru: zwiedzanie podziemi Koloseum z przewodnikiem lub wjechanie na najwyższe piętro budowli. Cena w obu przypadkach jest taka sama i wynosi 24 euro.

Koloseum w Rzymie - wejście, zwiedzanie, cena biletu

Koloseum w Rzymie – gdzie kupić bilety?

Bilety do Koloseum w Rzymie najlepiej kupić na oficjalnej stronie CoopCulture. Jeśli nie uda Wam się kupić biletu na oficjalnej stronie, to proponuję spróbować u pośrednika o nazwie GetYourGuide. To sprawdzona firma, zajmująca się sprzedażą biletów i wycieczek turystycznych.

Bilety można też kupić w kasach na miejscu, ale tylko te w wersji podstawowej i w dodatku wyłącznie na najbliższą dostępną godzinę. W kasach można płacić tylko kartą. Biletów online nie trzeba drukować – można pokazać je wraz z kodem QR na swoim telefonie.

Koloseum w Rzymie – jak wygląda zwiedzanie?

Zarówno Koloseum, jak i Forum Romanum zwiedza się indywidualnie we własnym tempie. Ważne tylko, żeby wejść do Koloseum o godzinie podanej na bilecie. Dlatego też warto najpierw zwiedzić Koloseum, a potem Forum Romanum, gdzie nie obowiązuje sztywna godzina wejścia. Do każdej atrakcji można wejść tylko raz.

Wejście do Koloseum jest możliwe tylko w czasie wybranym podczas rezerwacji biletu. Najlepiej być na miejscu ok. 15 minut wcześniej. Wejście znajduje się przy „Sperone Valadier”, w pobliżu Łuku Konstantyna. Bilety są imienne, więc przy zakupie trzeba podać swoje dane osobowe, a podczas zwiedzania mieć przy sobie dokument tożsamości.

Zakres zwiedzania różni się w zależności od biletu. Jeśli macie podstawową wersję biletu, możecie zwiedzić 1. i 2. piętro Koloseum. Jeśli natomiast macie droższą wersję – macie dodatkowo do wyboru: zwiedzanie podziemi Koloseum z przewodnikiem lub wjechanie na najwyższe piętro budowli. Droższa wersja daje też możliwość bardziej szczegółowego zwiedzania Forum Romanum.

Koloseum w Rzymie – czas zwiedzania

Na zwiedzanie samego Koloseum warto przeznaczyć około 1 godziny. Dodając do tego spokojny spacer po Forum Romanum i Palatynie, cała wycieczka może zająć około 3 godzin.

Koloseum w Rzymie - wejście, zwiedzanie, cena biletu

Koloseum w Rzymie – godziny otwarcia

Godziny otwarcia Koloseum w Rzymie różnią się w zależności od pory roku. Wygląda to tak:

 • od 1 do 25 marca: 9:00 – 17:30,
 • od 26 marca do końca sierpnia: 9:00 – 19:15,
 • we wrześniu: 9:00 – 19:00,
 • od 1 do 28 października: 9:00 – 18:30,
 • od 29 października do końca lutego: 9:00 – 16:30.

Ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed zamknięciem atrakcji.

Koloseum za darmo – kiedy możliwe jest darmowe wejście do Koloseum?

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca można zwiedzić Koloseum za darmo. Darmowe wejściówki są dostępne w kasach na miejscu i umożliwiają zwiedzenie 1. i 2. piętra budowli. Darmowy wstęp jest wtedy także do Forum Romanum i na Palatyn. Jak się pewnie domyślacie, w takie dni tworzą się duże kolejki – zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Warto mieć to z tyłu głowy i nastawić się na dłuższy czas oczekiwania na wejście.

Zwiedzanie Koloseum w Rzymie – wskazówki przed wycieczką – co warto wiedzieć

 • Sprzedaż biletów do Koloseum rusza zwykle na 30 dni przed planowanym terminem i – jeśli chcecie mieć pewność, że zwiedzicie je w najlepszym dla siebie terminie – to już wtedy warto zainteresować się zakupem. Jest to na tyle popularna atrakcja, że w sezonie bardzo często brakuje biletów.
 • Okolice Koloseum to jedno z najbardziej turystycznych i zatłoczonych miejsc w Rzymie. Z tego powodu, trzeba zachować tu szczególną ostrożność jeśli chodzi o kieszonkowców. Kręci się tu wielu sprzedawców, ankieterów i osób oferujących np. zdjęcia czy kwiaty. Nie mówięc, że każda z tych osób ma złe intencje, ale warto zachować czujność, bo w podobny sposób właśnie działają oszuści – chcą odciągnąć uwagę i stworzyć w ten sposób doskonałe warunki do rabunku.
 • Z racji wielkiej popularności, najlepiej odwiedzić to miejsce poza weekendem albo wcześnie rano – jest wtedy mniej ludzi. Zdaję sobie sprawę z tego, że najczęściej w takich miejscach jesteśmy w weekend, ale jeśli mamy możliwość inaczej to zaplanować, to naprawdę warto.
 • Do Koloseum nie można wnosić dużych toreb, plecaków czy walizek. Nie można wnosić też szklanych butelek ani alkoholu. Co ważne, na miejscu nie ma niestety szatni ani przechowalni, więc jeśli macie bagaż, to bardzo ważne jest, żeby zostawić go w innym bezpiecznym miejscu

PLAN ZWIEDZANIA RZYMU I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W RZYMIE!

rzym

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

ZWIEDZANIE WATYKANU – ATRAKCJE I INFO PRAKTYCZNE

ATRAKCJE RZYMU – 9 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

4 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W RZYMIE

KOMUNIKACJA MIEJSKA W RZYMIE – CENY, BILETY, INFORMACJE PRAKTYCZNE

  error: Content is protected !!