ins

0
EUROPA WŁOCHY

Karta turystyczna Roma Pass – jak działa, ile kosztuje i czy warto ją kupić?

15 maja 2024
Karta turystyczna Roma Pass - jak działa, ile kosztuje i czy warto ją kupić?

Karta turystyczna Roma Pass – jak działa, ile kosztuje i czy warto ją kupić?

Jak w niemal każdym dużym mieście, również w Rzymie funkcjonują karty zniżkowe dla turystów. Czasem taka karta bardzo się opłaca, a czasem średnio. W Wiecznym Mieście oficjalną kartą turystyczną jest Roma Pass. Wiele osób zastanawia się czy w ogóle jest sens kupować taką kartę. I słusznie, bo oszczędność nie zawsze jest taka oczywista. Poniżej spisałam dla Was odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, czyli jak działa karta turystyczna Roma Pass, ile kosztuje i czy warto ją kupić? Wierzę, że pomoże Wam to w podjęciu decyzji 🙂 Zapraszam do czytania!

Karta turystyczna Roma Pass - jak działa, ile kosztuje i czy warto ją kupić?

Karta turystyczna Roma Pass – co to jest i jak działa?

Roma Pass jest oficjalną kartą turystyczną w Rzymie. Karta obejmuje darmową komunikację miejską (poza lotniskiem Fiumicino), darmowe wejście do niektórych atrakcji oraz wiele zniżek. Poza czasem (48h lub 72h) karty różnią się w jednej istotnej kwestii. Karta 48h pozwala na darmowe wejście do jednej atrakcji, a karta 72h do dwóch. Co ważne, darmowe wejście dotyczy pierwszych odwiedzanych muzeów lub atrakcji. Ważne więc żeby wcześniej dokładnie sobie wszystko rozplanować, zwłaszcza że w większości trzeba wcześniej zrobić rezerwację. Jeśli na dany dzień nie będzie już wolnych miejsc do danej atrakcji, to nawet z kartą do niej nie wejdziemy. Samemu można zdecydować, gdzie chcemy wejść za darmo, więc najlepiej będzie wybrać na start te najdroższe atrakcje jak Koloseum z Forum Romanum. Darmowe wejście z kartą nie jest niestety możliwe w przypadku Muzeów Watykańskich.

UWAGA: Według informacji na oficjalnej stronie, od jakiegoś czasu karta nie upoważnia do omijania kolejek do atrakcji, co było jej dodatkowym atutem.

Karta turystyczna Roma Pass – ile kosztuje?

Karta występuje w dwóch wariantach – na 48h za 32 euro i na 72h za 52 euro. Warto wiedzieć, że ważność karty zaczyna biec nie z chwilą zakupu, a w momencie jej pierwszego użycia – czy to w komunikacji, czy w muzeum. Dokładne opisy każdej z kart wraz z ceną znajdziecie pod tym linkiem.

Karta turystyczna Roma Pass - jak działa, ile kosztuje i czy warto ją kupić?
Źródło: romapass.it

Gdzie kupić Roma Pass?

Kartę można kupić:

  • w punktach informacji turystycznej
  • w punktach komunikacji miejskiej na stacjach metra (firma ATAC)
  • online na stronie www.romapass.it

Biorąc pod uwagę, że kartę kupioną online i tak trzeba fizycznie odebrać w punkcie informacji turystycznej w Rzymie, nie polecam tego sposobu zakupu. Najlepiej od razu na starcie wycieczki udać się do punktu, zwłaszcza że są na obu lotniskach – Ciampino i Fiumicino. Punkty informacji turystycznej znajdziecie też w centrum Rzymu w trzech miejscach: w pobliżu Koloseum, w pobliżu Pałacu Kwirynalskiego i obok Zamku Św. Anioła.

Karta turystyczna Roma Pass – czy warto ją kupić?

Czy opłaca się kupić kartę Roma Pass? Podczas moich rzymskich wojaży zakup karty się nie opłacał. Lubię zwiedzać miasto pieszo, a po podliczeniu cen biletów atrakcji, które miałam w planie, karta nie wychodziła na plus. Jeśli jednak planujesz intensywnie zwiedzać płatne atrakcje Rzymu i korzystać w dużej mierze z komunikacji, to taka karta może dać jakąś oszczędność. Moim zdaniem sprawdzi się tylko przy naprawdę intensywnym zwiedzaniu. Warto przed wycieczką wypisać które atrakcje chcemy (i będziemy w stanie czasowo) zobaczyć, a następnie policzyć koszt biletów i porównać z ceną karty. Całą listę aktualnych zniżek i atrakcji, które wchodzą w system karty, znajdziesz pod tym linkiem.

PIERWSZA WYCIECZKA DO RZYMU? NIE WIESZ JAK UŁOŻYĆ PLAN ZWIEDZANIA I GDZIE SMACZNIE ZJEŚĆ?

SKORZYSTAJ Z MOJEGO E-BOOKA I MIEJ Z GŁOWY PLANOWANIE

RZYM

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

ZWIEDZANIE WATYKANU – ATRAKCJE I INFO PRAKTYCZNE

ATRAKCJE RZYMU – 9 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

4 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W RZYMIE

KOMUNIKACJA MIEJSKA W RZYMIE – CENY, BILETY, INFORMACJE PRAKTYCZNE

    error: Content is protected !!