ins

0
EUROPA WŁOCHY

Jak dojechać z Ciampino do Rzymu? Ceny, połączenia i wskazówki. Rzym Ciampino dojazd do centrum

14 maja 2024
Jak dojechać z Ciampino do Rzymu? Rzym Ciampino dojazd do centrum

Jak dojechać z Ciampino do centrum Rzymu? Rzym Ciampino dojazd do centrum

Rzym Ciampino – jak dojechać z lotniska w Ciampino do centrum Rzymu? Dojazd do centrum to jedna z pierwszych rzeczy, które trzeba „ogarnąć” planując wycieczkę samolotem do Rzymu. Na szczęście opcji dojazdu z lotniska w Ciampino jest mnóstwo, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Można skorzystać z lotniskowych autobusów (Terravision, SIT czy Airlink), połączeń komunikacji miejskiej czy taxi lub ubera. Wszystkie potrzebne informacje takie jak ceny biletów, czas przejazdu czy godziny połączeń, opisałam dla Was poniżej. Zapraszam do czytania!

Jak dojechać z Ciampino do Rzymu? Rzym Ciampino dojazd do centrum

Jak dojechać z Ciampino do Rzymu? Autobus z lotniska

Jeśli zależy Ci na połączeniu bez przesiadek, to najlepszą opcją będzie autobus Terravision z wygodną stroną po polsku, na której możesz sprawdzić rozkład jazdy i zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Pierwszy kurs z lotniska rusza o 8:45, a ostatni o 22:30. Cena biletu dla osoby dorosłej oraz dzieci do 4. roku życia wynosi 6 euro za osobę. Przejazd młodszych dzieci jest gratis. SIT Bus również oferuje przejazdy na Roma Termini za 6 euro, w interwałach: co 30 minut rano, co godzinę w środku dnia, co dwie godziny od 16:30 do 20:30 oraz o 21:00, 22:15 i 23:30. Przejazdy autobusowe trwają zwykle około 45 minut.

Fajną opcją jest Airlink, czyli połączenie autobusowe lotniska ze stacją kolejową Ciampino. Z dworca kolejowego często odjeżdzają pociągi do Roma Termini. Bilet Airlink (autobus i pociąg w jednym) to koszt 2,70 euro. Bilety kupuje się na stronie Trenitalia.

Rzym Ciampino – dojazd do centrum komunikacją miejską

Jeśli przesiadka Ci nie przeszkadza, a chcesz obniżyć koszty podróży, to wybierz połączenia komunikacji miejskiej: spod lotniska autobus linii 520 zabierze Cię do stacji metra Cinecitta (linia A), a autobus nr 720 do stacji Laurentina (linia B) – oba przejazdy np. w okolice Koloseum zajmą ok. 50-60 min i będą Was kosztowały 1,5 euro, czyli tyle co jednorazowy bilet.

Jak dojechać z Ciampino do Rzymu? Rzym Ciampino dojazd do centrum

Rzym Ciampino – dojazd do centrum Taxi/Uber

Przejazd taksówką to na pewno najwygodniejsza opcja, bo dojeżdżacie bezpośrednio spod lotniska pod swój nocleg. Wiąże się to niestety z dużo wyższymi kosztami niż przejazd lotniskowym autobusem lub komunikacją miejską. Stawka za przejazd taksówką do centrum Rzymu wynosi zwykle ok. 30 euro (o ile punkt docelowy jest wewnątrz murów Aureliana). Dla pewności warto jednak zapytać kierowcę czy akceptuję taką zwyczajową stawkę, żeby na koniec nie było niespodzianki. Tego typu wyłudzenia wśrod turystów zdarzają się przecież nawet w Polsce.

Przejazd Uberem będzie pod tym względem pewniejszy – aplikacja od razu wyświetla końcową cenę i wszystko jest jasne. Kierowca nie może pobrać wówczas innej kwoty. W większości przypadków jednak przejazd uberem może okazać się droższy niż taksówką, co nie jest rzadkością we Włoszech. Kraj walczy w ten sposób z aplikacjami przewozowymi.

Jak dojechać z Ciampino do Rzymu – podsumowanie

Podsumowując, opcji dojazdu do centrum Rzymu z lotniska w Ciampino jest bardzo wiele. Jeśli zależy Wam na jak najtańszej podróży – wybierzcie komunikację miejską. Jeśli nie chcecie się przesiadać, to wybierzcie jedno z bezpośrednich połączeń autobusowych Terravision lub SIT Bus. Z kolei jeśli macie sporo bagażu i jedziecie w kilka osób, to najwygodniejszą opcją może okazać się przejazd taksówką. W przypadku 4 podróżnych różnica między taksówką a lotniskowymi autobusami nie jest już taka duża. Warto więc wcześniej sobie to wszystko przekalkulować i wybrać najlepszą opcję 🙂

PLAN ZWIEDZANIA RZYMU I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W RZYMIE!

rzym

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

ZWIEDZANIE WATYKANU – ATRAKCJE I INFO PRAKTYCZNE

ATRAKCJE RZYMU – 9 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

4 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W RZYMIE

KOMUNIKACJA MIEJSKA W RZYMIE – CENY, BILETY, INFORMACJE PRAKTYCZNE

    error: Content is protected !!