ins

0
EUROPA PRZEWODNIKI WŁOCHY

Mniej znane miejsca w Rzymie – które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

28 maja 2022
mniej znane miejsca w rzymie

Mniej znane miejsca w Rzymie – które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

Pierwsze skojarzenia, jeśli chodzi o zabytki w Rzymie, to zazwyczaj Koloseum, fontanna di Trevi czy słynne Schody Hiszpańskie. I owszem, wszystkie te miejsca zdecydowanie warto zobaczyć, ale jeśli planujecie spędzić w Rzymie trochę więcej czasu niż weekend, to przydadzą się Wam też mniej znane propozycje. A jakie nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu warto odwiedzić? Czytajcie i korzystajcie. Moimi faworytami są numery 3 i 6 🙂 Relację z Rzymu znajdziesz na moim Instagramie (link TUTAJ) – polecam zobaczyć przez wyjazdem, bo jest tam mnóstwo przydatnych informacji 🙂

PLAN ZWIEDZANIA RZYMU I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W RZYMIE!

rzym

1. Fontanna dell’Acqua Paola – mniej znane miejsca w Rzymie

Fontanna dell’Acqua Paola znajduje się nieco dalej od centrum, na wzgórzu Janikulum. Może dla samej fontanny nie warto tu jechać, ale już łącząc to z rewelacyjnymi punktami widokowymi na wzgórzu powstaje nam całkiem fajny pomysł na popołudnie! Fontanna powstała w XVII wieku i jest niemal tak wielka jak słynna i wszystkim znana di Trevi. Oczywiście jest też dużo skromniejsza, ale nie spotkacie tu tłumów i w spokoju będziecie mogli porobić fotki czy podziwiać piękny widok na Rzym. 

Mniej znane miejsca w Rzymie - które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

2. Pałac Barberini – nietypowe miejsca Rzymu

Pałac Berberini to coś, co zainteresuje wszystkich wielbicieli kotów. We wnętrzach pałacu mieści się galeria sztuki, a w ogrodzie…. kocie sanktuarium! Podczas krótkiej przechadzki naliczyłam ich kilkanaście. Wstęp do ogrodu jest darmowy. 

Rzym pełen jest bezpańskich kotów – szacuje się, że żyje ich tutaj około 300 tys. Koty mieszkają w zbiorowiskach w najważniejszych rzymskich zabytkach takich jak Koloseum czy Forum Romanum. W 2003 r. rada miasta uznała koty za część biodziedzictwa kulturowego miasta, co oznacza, że należy je szanować i nie można ich wyganiać nawet z tych zabytkowych, historycznych miejsc. Jakie jeszcze nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu warto zobaczyć? Zapraszam do kolejnego punktu 🙂

mniej znane miejsca w rzymie
Mniej znane miejsca w Rzymie - które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

3. Galleria Alberto Sordi – nieoczywiste atrakcje Rzymu

Galleria Alberto Sordi to przepiękny pasaż handlowy w Rzymie, nazwany tak w 2003 roku na cześć aktora Alberto Sordiego. Wcześniej galeria znana była pod nazwą Galleria Colonna. Pasaż został zaprojektowany na początku XX wieku w stylu secesyjnym i bez dwóch zdań prezentuje się przepięknie! Zwłaszcza, gdy w środku pustki i widać każdy szczegół budowli. Wnętrza są bardzo eleganckie i miejscami przypominają słynną mediolańską galerię Vitorro Emanuele II. Galerię Alberto Sordi znajdziecie przy ulicy Via del Corso, zaledwie kilkaset metrów od Panteonu i Placu Navona.

Mniej znane miejsca w Rzymie - które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

4. Mniej znane miejsca w Rzymie – Teatro Marcello

To miejsce nazywane jest przez niektórych „minikoloseum” i nie dzieje się tak bez powodu. Starożytny budynek Teatru Marcello architekturą bardzo przypomina znane wszystkim rzymskie Koloseum. Budowla powstała w I wieku przed naszą erą i jest sporo mniejsza, ale również warta uwagi. Marcello stanowi bardzo dobre tło do zdjęć!

Mniej znane miejsca w Rzymie - które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

5. Forum Trajana – nieoczywiste atrakcje w Rzymie

Jadąc do Rzymu wszyscy słyszą o Forum Romanum i oczywiście nie można temu miejscu odmówić wyjątkowości. Jeśli jednak chcecie zobaczyć też inne starożytne ruiny to wybierzcie się do Forum Trajana. Kompleks jest znacznie mniejszy od Forum Romanum, ale można go zobaczyć za darmo. Forum Trajana to pozostałości miejskiego placu z II wieku. Obok znajdziecie również imponującą kolumnę Trajana i Hale Trajana. miejsce wygląda interesujco w dzień, jak i w nocy!

Widok na Forum Trajana

Jakie jeszcze mniej znane, nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje w Rzymie warto zobaczyć? Zapraszam do kolejnego punktu!

6. Campo de Fiori – nieoczywiste atrakcje w Rzymie

Campo de Fiori to najbardziej znane targowisko w Rzymie. Mieści się w historycznej części miasta, niedaleko Piazza Navona i rzeki Tyber. Znajdziecie tu lokalne sery, tradycyjne wędliny, włoskie makarony, oliwy i wiele innych tutejszych specjałów. Są też nalewki, warzywa, owoce, a nawet ubrania. Targ nie jest wielki, ale można kupić tu niemal wszystko! To idealne miejsce na zakup włoskich przekąsek czy „spożywczych pamiątek” z wyjazdu.

Mniej znane miejsca w Rzymie - które warto zobaczyć? Nietypowe miejsca i nieoczywiste atrakcje Rzymu

PIERWSZA WYCIECZKA DO RZYMU? NIE WIESZ JAK UŁOŻYĆ PLAN ZWIEDZANIA I GDZIE SMACZNIE ZJEŚĆ?

SKORZYSTAJ Z MOJEGO E-BOOKA I MIEJ Z GŁOWY PLANOWANIE

RZYM

Jeśli masz jakieś pytania, to znajdziesz mnie na Instagramie (link TUTAJ) – zapraszam!

ZOBACZ TEŻ:

ZWIEDZANIE WATYKANU – ATRAKCJE I INFO PRAKTYCZNE

ATRAKCJE RZYMU – 9 MIEJSC, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ

4 NAJLEPSZE PUNKTY WIDOKOWE W RZYMIE

    error: Content is protected !!