ins

0
CZECHY EUROPA

Praga: Ogród botaniczny w Pradze – dojazd, ceny, bilety, zwiedzanie

25 kwietnia 2024
Praga: Ogród botaniczny w Pradze - dojazd, ceny, zwiedzanie

Praga: Ogród botaniczny w Pradze – dojazd, ceny, bilety, zwiedzanie

Praga to niesamowicie interesujące miasto z mnóstwem atrakcji. Znajdziesz tutaj kilkusetletnie zabytki, świetne punkty widokowe, ciekawe muzea oraz malownicze parki i ogrody. I właśnie w tym artykule chcę Wam przedstawić jeden z tutejszych pięknych, zielonych parków. Ogród botaniczny w Pradze mieści się w dzielnicy Troja, która jest nieco oddalona od centrum, ale – jeśli masz czas – to zdecydowanie warto tutaj zajrzeć. Poniżej zebrałam dla Was wszystkie niezbędne informacje, dotyczące zwiedzania Ogrodu Botanicznego w Pradze takie jak ceny biletów, dojazd i jak wygląda zwiedzanie. Mam nadzieję, że przekonam Was do wycieczki poza centrum i odwiedzenia tego pięknego miejsca!

Spis treści:

Praga: Ogród botaniczny w Pradze - dojazd, ceny, zwiedzanie

Ogród botaniczny w Pradze – lokalizacja i dojazd

Ze Starego Miasta do dzielnicy Troja możesz dojechać komunikacją miejską w około 30 minut. Wystarczy, że wsiądziesz w tramwaj 17 (w stronę Kobylisy) na przystanku Staroměstská i wysiądziesz na przystanku Trojská. Stąd możesz udać się w 15 minutowy spacer lub przesiąść się w autobus 234 lub 122. Jeśli wybierzesz opcję autobusową, to odjazd jest z przystanku Povltavská, a wysiąść trzeba na przystanku Kovárna.

Wrócić możesz ponownie komunikacją lub zrobić sobie cudowny, godzinny spacer przez dwa przepiękne praskie parki – Stramovka i Letna. Jeśli lubisz spacerować i trafisz na ładną pogodę, to bardzo polecam takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że w tym drugim parku czekają na Ciebie świetne punkty widokowe!

Co zobaczyć w ogrodzie?

Uwielbiam wszelkiego rodzaju parki i ogrody, szczególnie wiosną, gdy wszystko kwitnie i zielenieje 🙂 Jeśli też tak masz, to spodoba Ci się w praskim Ogrodzie Botanicznym. Teren do spacerowania jest ogromny, a jego powierzchnia to niemal 30 hektarów. W ogrodzie znajdziesz m.in. historyczną winnicę św. Klary, przepiękny Ogród Japoński oraz tropikalną szklarnię Fata Morgana, w której można zobaczyć latające swobodnie nad głowami kolorowe motyle. Ogród usytuowany jest na wzgórzu, więc mieszczą się tu też liczne punkty widokowe. Na miejscu można kupić wino, które wyprodukowano z tutejszej winnicy.

praga

Jak wygląda zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i ile trwa?

Zwiedzanie odbywa się indywidualnie i we własnym tempie. Gdy kupisz bilet w kasie, otrzymasz ulotkę informacyjną w języku czeskim lub angielskim. Na spacer po ogrodzie warto zarezerować sobie 1-2 godziny, w zależności od tego jak szczegółowo planujesz go obejść. Ja spędziłam w nim około 1,5 godziny i zobaczyłam w tym czasie m.in. Ogród Japoński, winnicę z widokiem na zamek, szklarnię tropikalną. Dodatkowo poprzechadzałam się też innymi, zielonymi ścieżkami.

Ogród Botaniczny w Pradze – jakie są ceny biletów?

Bilety do Ogrodu Botanicznego w Pradze kupuje się na miejscu w kasie lub online, poprzez oficjalną stronę internetową ogrodu. Bilet normalny kosztuje 180 koron (ok. 34 zł), a bilet ulgowy 120 koron (ok. 23 zł). Jeśli kupisz bilety online, to otrzymasz zniżkę.

Praga: Ogród botaniczny w Pradze - dojazd, ceny, zwiedzanie

Jakie są godziny otwarcia ogrodu botanicznego?

Ogród jest czynny od marca do października w godzinach 9-19, ale zimą otwarty jest krócej, do godz. 16. Jeśli planujesz odwiedzić tropikalną szklarnię z motylami, to musisz wiedzieć, że w poniedziałki jest ona niestety zamknięta.

Co zobaczyć w okolicy? 3 propozycje

  • Tuż obok zajrzyj pod Pałac Trojski z ogrodem pałacowym i labiryntem.
  • Zaraz przy Ogrodzie Botanicznym znajdziesz Praski Ogród Zoologiczny, który będzie super atrakcją nie tylko dla dzieci.
  • Kawałek za rzeką Wełtawą trafisz na Stramovkę, największy praski park miejski.

PIERWSZA WYCIECZKA DO PRAGI?

SKORZYSTAJ Z PRZEWODNIKA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC W MIEŚCIE!

W ŚRODKU M.IN. PLAN ZWIEDZANIA, MAPA ATRAKCJI, PARKINGI, INFO O ZNIŻKACH I WIELE WIĘCEJ!

praga

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

Komunikacja miejska w Pradze – ceny, bilety, kontrole

Co zjeść w Pradze? 8 pysznych propozycji na weekend! Tradycyjne czeskie jedzenie

Ciekawostki o Pradze – 8 najciekawszych faktów

Gdzie parkować w Pradze? I czy można za darmo?

    error: Content is protected !!