ins

0
EUROPA NIEMCY

Najlepsze punkty widokowe w Berlinie – 5 propozycji

29 marca 2024
berlin: najlepsze punkty widokowe w berlinie

Najlepsze punkty widokowe w Berlinie – 5 propozycji

Jeśli wybierasz się do Berlina i lubisz podziwiać miasto z góry, to jesteś w dobrym miejscu! Berlin odwiedzam regularnie od kilku lat i uwielbiam to miasto! Jestem przekonana, że Tobie również się spodoba 🙂 Poniżej zebrałam dla Ciebie najlepsze punkty widokowe w Berlinie wraz z cenami wstępu i lokalizacją wszystkich miejsc. Zaczynamy!

PIERWSZA WYCIECZKA DO BERLINA?

ZWIEDZAJ WYGODNIE Z PLANEM PODRÓŻY I MAPĄ W TWOIM TELEFONIE

berlin

1. Panoramapunkt – punkty widokowe w Berlinie

Pierwsza propozycja to rewelacyjny dwupoziomowy taras widokowy Panoramapunkt. To moim zdaniem jeden z najlepszych punktów widokowych na Berlin. Miasto prezentuje się stąd przepięknie, zwłaszcza w słoneczną pogodę. Taras znajduje się na 24. piętrze, na które zabierze Was najszybsza winda w Europie – ponad 100 metrów pokonywane jest w 20 sekund. Widok ma 360 stopni, więc można podziwiać miasto na każdą stronę świata. Możecie zobaczyć tu nie tylko Plac Poczdamski z góry, ale też bardziej oddaloną
panoramę Berlina. Dobrze widać stąd m.in. Reichstag, Bramę Brandenburską, Katedrę Berlińską i Wieżę Telewizyjną.

 • Lokalizacja – Plac Poczdamski
 • Cena wstępu – 9 euro
berlin: najlepsze punkty widokowe w berlinie

2. Wieża Telewizyjna – najwyższy budynek w Berlinie

Czas na najwyższy punkt widokowy w Berlinie, czyli Wieżę Telewizyjną. To najwyższa budowla w Niemczech i czwarta najwyższa wieża w Europie – ma aż 368 metrów wysokości. Dla porównania, warszawski Pałac Kultury i Nauki ma „tylko” 231 metrów. Poza typową dla siebie funkcją nadawczą, wieża stała się również jedną z najwięjszych atrakcji Berlina i nie ma się temu co dziwić, bo oferuje naprawdę spektakularne widoki na miasto!

 • Lokalizacja – Alexanderplatz
 • Cena wstępu – 26,5 euro
Ciekawostki o Berlinie. Berlin ciekawostki

3. Kolumna Zwycięstwa

Wymieniając najlepsze punkty widokowe w Berlinie nie może zabraknąć Kolumny Zwycięstwa. To przepiękny pomnik z XIX wieku, znajdujący się na rondzie w centralnym punkcie parku Tiergarten. Kolumna – ze względu na pozłacaną rzeźbę na jej szczycie – najlepsze wrażenie robi w słoneczną pogodę. Cała konstrukcja ma prawie 70 metrów wysokości i stanowi świetny punkt obserwacyjny na okolicę – przede wszystkim otaczający kolumnę park i nieco oddalone centrum miasta z Bramą Brandenburską na czele.

 • Lokalizacja – Park miejski Tiergarten
 • Cena wstępu – 4 euro
berlin: najlepsze punkty widokowe w berlinie

4. Welt Baloon – punkty widokowe w Berlinie

Spacerując po Berlinie zapewne zobaczycie w powietrzu balon. Atrakcja działa tylko wtedy, gdy jest dobra pogoda i nie wieje zbyt silny wiatr – dlatego bilety polecam kupować dopiero na miejscu, po upewnieniu się, że balon dziś lata. Balon wznosi się na wysokość 150 metrów, dzięki czemu można podziwiać Berlin z zupełnie innej perspektywy. Wyżej jest już tylko na Wieży Telewizyjnej. Balon startuje mniej więcej co 20 minut i oferuje znakomite widoki na największe zabytki miasta. Bardzo dobrze widać stąd m.in. Wieżę Telewizyjną i trzy katedry – Niemiecką, Francuską i Berlińską.

 • Lokalizacja – Zimmerstrasse 100
 • Cena wstępu – 29 euro
Berlin nietypowe atrakcje

5. Kopuła Reichstagu

Na koniec mam dla Was bardzo ciekawy i darmowy punkt widokowy w Berlinie. To kopuła Reichstagu – siedziby niemieckiego Bundestagu. Miejsce jest jednak bardzo popularne i chętnie odwiedzane, przez co konieczna jest wcześniejsza rezerwacja online na tej stronie – im wcześniej, tym lepiej. Nawet poza letnim sezonem zdarza się, że na 2 tygodnie przed planowaną wizytą nie ma już dostępnych miejsc. Pamiętajcie o tym, planując wycieczkę. Z kopuły szczególnie dobrze widać Bramę Brandenburską z Placem Paryskim, ale też bardziej oddalone budynki w centrum miasta.

 • Lokalizacja – Platz der Republik
 • Cena wstępu – wstęp darmowy
berlin: najlepsze punkty widokowe w berlinie

PLAN ZWIEDZANIA BERLINA W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ Z MOJEGO PRZEWODNIKA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W MIEŚCIE

berlin

ZOBACZ TEŻ:

Co zjeść w Berlinie – 4 specjały na weekend

Berlin nietypowe atrakcje. Nieoczywiste miejsca w Berlinie – 8 propozycji

Komunikacja miejska w Berlinie – ceny, bilety, kontrole

Ciekawostki o Berlinie – 8 najciekawszych faktów

Jeśli masz jakieś pytania o Berlin to czekam na Ciebie na Instagramie! Dołącz do ponad 30 tys. osób, obserwujących moje podróże – link znajdziesz tutaj 🙂

  error: Content is protected !!