ins

0
EUROPA NIEMCY

Muzeum Naturalne Berlin – ceny, wskazówki i czy warto odwiedzić

16 lutego 2024
muzeum historii naturalnej w berlinie - muzeum naturalne berlin

Muzeum Naturalne Berlin – zwiedzanie, ceny i czy warto je odwiedzić?

Muzeum Historii Naturalnej to zdecydowanie jedno z najlepszych muzeów w Berlinie i na pewno jedno z najciekawszych, w których byłam. Dlatego już na wstępie odpowiadam na tytułowe pytanie: tak, warto je odwiedzić! Najważniejszym eksponatem w Muzeum Naturalnym są prawdziwe szkielety dinozaurów sprzed setek milionów lat. To niesamowite, że część kości z czasów dinozaurów przetrwała do dziś! W muzeum można zobaczyć też wiele innych ciekawych rzeczy np. imponujący zbiór kamieni szlachetnych i minerałów czy olbrzymią wystawę owadów, w tym motyli. Muzeum Naturalne Berlin to świetne miejsce, by zagłębić się w historię ewolucji i poznać wiele ciekawostek świata przyrody.

PIERWSZA WYCIECZKA DO BERLINA?

SPRAWDŹ MÓJ PRZEWODNIK I PODRÓŻUJ BEZ NIESPODZIANEK! W ŚRODKU PLAN ZWIEDZANIA, RESTAURACJE, CENY, PARKINGI, NOCLEGI I WIELE WIĘCEJ!

berlin

Muzeum Naturalne Berlin – ceny biletów

Bilet normalny do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie kosztuje 11 euro, a bilet ulgowy 5 euro. Jeśli planujesz podróż z dziećmi, to muzeum oferuje bilety rodzinne. Dla dwóch osób dorosłych i maksymalnie trzech dzieci poniżej 14. roku życia taki bilet kosztuje 18 euro. Z kolei za bilet dla jednej osoby dorosłej i dwóch dzieci poniżej 14. roku życia trzeba zapłacić 12 euro.

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie – godziny otwarcia

Muzeum Naturalne w Berlinie jest czynne:

  • od wtorku do piątku od 9.30 do 18.00
  • w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 18.00

Co ważne, Muzeum Naturalne jest nieczynne w poniedziałki.

muzeum historii naturalnej w berlinie

Muzeum Naturalne Berlin – wskazówki przed zwiedzaniem

  • Żeby uniknąć stania w długiej kolejce, które są tu nawet po sezonie, polecam kupić bilet wcześniej online. Sprzedaż biletów jest uruchamiana na 14 dni przed wybraną datą. Bilet kupuje się na konkretną godzinę – możesz się spóźnić, ale nie więcej niż godzinę. Po tym czasie bilet nie jest już ważny.
  • Na wystawę można wnosić wyłącznie torby i plecaki o rozmiarze mniejszym niż format A4. Na miejscu jest dostępna szatnia, jeśli macie większy bagaż.
  • W pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do muzeum jest bezpłatny – warto skorzystać, jeśli planujesz wycieczkę w tym terminie.
Muzeum naturalne berlin
Kolejka do kasy jesienią 2023 r.

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie – zwiedzanie muzeum

Zwiedzanie odbywa się indywidualnie, we własnym tempie. Na spokojne zapoznanie się z wszystkimi wystawami warto zarezerwować sobie około 2-3 godzin. Wystawy w muzeum są opisane w języku niemieckim i angielskim, ale jest dostępny również audioprzewodnik w języku polskim. Przewodnik jest darmowy i nie wymaga pobierania żadnej aplikacji. Link do audioprzewodnika znajdziecie pod tym linkiem. Jeśli chcesz z niego skorzystać, to nie zapomnij o słuchawkach do telefonu.

Muzeum naturalne berlin - muzeum historii naturalnej w berlinie

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie – jak dojechać? Dojazd metrem

Do Muzeum Historii Naturalnej dojeżdża linia metra U6, ale można się tu dostać też pociągiem miejskim, tramwajem i autobusem. Linie tramwajowe, które dojeżdzają do muzeum to M5, M8, M10 i 12. Przystanek, na którym trzeba wysiąść, nazywa się U Naturkundemuseum. Jeśli nocujecie w centralnych dzielnicach Berlina, to dojazd nie powinien zająć więcej niż 30 minut.

Berlin z dziećmi – Muzeum Historii Naturalnej będzie strzałem w dziesiątkę!

Muzeum Historii Naturalnej będzie super atrakcją dla dorosłych, ale też dla dzieci. Szkielety dinozaurów, wystawa motyli i zwierząt z całego świata to tylko niektóre z rzeczy, które szczególnie powinny zaciekawić młodą widownię. Zwiedzając Muzeum Natualne widziałam mnóstwo rodzin z dziećmi.

Muzeum naturalne berlin - muzeum historii naturalnej w berlinie

POTRZEBUJESZ PLANU ZWIEDZANIA? MAPY ATRAKCJI? SPRAWDZONYCH RESTAURACJI?

SPRAWDŹ MÓJ PRZEWODNIK I MIEJ Z GŁOWY PLANOWANIE!

berlin

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do mnie śmiało na Instagramie (link TUTAJ).

    error: Content is protected !!