ins

0
EUROPA NIEMCY

Katedra w Berlinie – wstęp, ceny, bilety, zwiedzanie

25 marca 2024
Katedra w Berlinie - ceny, bilety, zwiedzanie (Berlin katedra)

Katedra w Berlinie – wstęp, ceny, bilety, zwiedzanie (Berlin katedra)

Katedra w Berlinie to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc w niemieckiej stolicy. Nawet jeśli planujecie krótki 1 -dniowy wypad, to bardzo zachęcam żeby wpisać katedrę na swoją listę miejsc do zobaczenia. Budowla zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i w środku! Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dot. zwiedzania katedry w Berlinie m.in. wstęp, ceny biletów, płatności i wskazówki dojazdu.

Spis treści:

PLAN ZWIEDZANIA BERLINA W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ Z MOJEGO PRZEWODNIKA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W MIEŚCIE

berlin

Gdzie jest Katedra w Berlinie?

Katedra w Berlinie znajduje się w przepięknej części Berlina – na Wyspie Muzeów. Tutaj po prostu trzeba przyjść, nawet jeśli nie zamierzacie zwiedzać obiektów wewnątrz. Już sam spacer po wyspie będzie atrakcją ze względu na tutejszą wspaniałą architekturę. Ponad 20 lat temu UNESCO wpisało wyspę na swoją listę światoweggo dziedzictwa – właśnie ze względu na jej walory kulturowe i architektoniczne. Tutejsze budynki w większości prezentują styl klasycystyczny oraz neobarokowy, co stanowi idealne tło do pamiątkowych zdjęć.

Jak dojechać do Katedry w Berlinie?

Do katedry dojedziecie bez problemu miejską komunikacją. Przystanek, na któym trzeba wysiąść nazywa się Museumsinsel – przejeżdża tędy linia metra U5 oraz dwie linie autobusowe 300 i popularna wśród turystów linia 100.

Katedra w Berlinie - wstęp, ceny, bilety, zwiedzanie (Berlin katedra)

Jak wygląda Katedra w Berlinie? Kilka słów o budowli

Katedra została wybudowana na Wyspie Muzeów na przełomie XIX i XX wieku. Obiekt łączy w sobie epokę renesansu i baroku i robi ogromne wrażenie. Wewnątrz szczególnie warto zwrócić uwagę na przepiękną kopułę o średnicy ponad 30 metrów oraz ogromne, drewniane organy.

Mi, jak zwykle w tego typu miejscach, najbardziej podobały się potężne marmurowe filary i przepiękne płaskorzeźby. W katedrze mieści się też jeden z największych grobowców w Europie – krypta dynastii Hohenzollernów z ponad 90 sarkofagami – oraz taras widokowy umiejscowiony w kopule świątyni. Po pokonaniu ponad 250 schodów można podziwiać z góry całą wyspę, pobliską dzielnicę Nikolaiviertel, Czerwony Ratusz czy Wieżę Telewizyjną.

Katedra w Berlinie - ceny, bilety, zwiedzanie (Berlin katedra)

Katedra w Berlinie – zwiedzanie i godziny otwarcia

Katedra pięknie prezentuje się z zewnątrz, ale jeszcze większe wrażenie robi w środku. Zwiedzanie wewnątrz odbywa się indywiadualnie, po zakupie biletu. Wejście jest możliwe w godzinach od 10 do 17. Wyjątkiem jest niedziela, kiedy katedra otwiera się dopiero o 12.

A co można zwiedzić w katedrze?

  • główną i najbardziej okazałą salę świątyni z kopułą i kaplicą;
  • kryptę Hohenzollernów
  • muzeum katedralne;
  • taras widokowy z widokiem na miasto i samą świątynie w środku. W tym miejscu daję znać, że na taras wiedzie ponad 200 schodów, więc nie ma lekko! 😉

Na całość warto zarezerwować sobie około 1 godziny.

Berlin katedra – wstęp i ceny biletów

Żeby zwiedzić katedrę trzeba kupić bilet wstępu. Ceny biletów do katedry w Berlinie w 2024 roku prezentują się tak:

  • Bilet normalny kosztuje 10 euro
  • Bilet ulgowy 7,5 euro
  • Bilet dla posiadaczy karty turystycznej Berlin Welcome Card – 7 euro

Gdzie kupić bilety? Bilety do katedry można kupić na miejscu lub na oficjalnej stronie internetowej pod tym linkiem. Pamiętajcie, że na miejscu nie jest możliwa płatność gotówką – można zapłacić jedynie kartą.

Katedra w Berlinie - ceny, bilety, zwiedzanie (Berlin katedra)

Katedra w Berlinie – czy warto ją odwiedzić?

Katedra Berlińska to jeden z najpiękniejszych budynków w Berlinie – zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Jeśli wydatek 10 euro nie jest dla Ciebie przeszkodą, to moim zdaniem zdecydowanie warto zobaczyć ją w środku. Jeśli lubisz piękne, bogato zdobione wnętrza, to nie pożałujesz 🙂

ZOBACZ TEŻ:

Co zjeść w Berlinie – 4 specjały na weekend

Muzeum Naturalne Berlin – ceny, wskazówki i czy warto odwiedzić

Komunikacja miejska w Berlinie – ceny, bilety, kontrole

    error: Content is protected !!