ins

0
CZECHY EUROPA

Praga rejs po Wełtawie – ceny i skąd ruszają statki

25 sierpnia 2023
Praga rejs po Wełtawie

Jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę „Praga rejs po Wełtawie”, to zapewne planujesz wycieczkę do tego pięknego miasta. Dobrze trafiłeś, bo znajdziesz u mnie mnóstwo informacji na jego temat. Mało tego, nawet napisałam niemal 180-stronnicowy przewodnik o Pradze! 🙂 Ale do rzeczy…

W sercu Pragi płynie Wełtawa, najdłuższa rzeka w Czechach. Osobiście uwielbiam miasta nad wodą! Zazwyczaj w takich przypadkach nabrzeże tętni życiem i nie inaczej jest z czeską stolicą. Spacerując wzdłuż Wełtawy, na pewno zauważysz spory ruch na rzece. Pływają po niej zarówno duże, nowoczesne statki, jak i mniejsze katamarany czy starsze łodzie. Wszystkie informacje dot. rejsów i ich cen znajdziesz poniżej.

Praga rejs po Wełtawie

Skąd najlepiej wybrać się w rejs po Wełtawie?

Rejsy ruszają z kilku miejsc po obu stronach rzeki, ale ja polecam ruszyć z wyspy Kampa na Małej Stranie – przystań jest tuż przy Moście Karola, więc czekając na start można cieszyć się rewelacyjnymi widokami na jeden z największych praskich zabytków. Miejsce będzie oznaczone szyldem – takim jak na powyższym zdjęciu. W tym miejscu znajduje się też informacja o której godzinie startuje najbliższy rejs po Wełtawie.

Czy warto wybrać się w rejs po Wełtawie?

W słoneczny dzień bardzo polecam się wybrać, bo miasto z perspektywy wody prezentuje się przepięknie – zwłaszcza Most Karola i wzgórze Hradczany. W pochmurny, ciemny dzień raczej zrezygnowałabym z tego typu atrakcji. Cena jest taka sama, a widoki mają znacznie mniej uroku. Ostateczna decyzja jednak należy do Ciebie 🙂

Praga rejs po Wełtawie – ceny rejsów

Oferta rejsów jest szeroka – od 50-minutowych wycieczek po kilkugodzinne rejsy z kolacją na pokładzie. Ja za 50-minutowy rejs widokowy zapłaciłam 450 koron. Podczas wycieczki leciało nagranie w kilku językach (m.in. w polskim), na którym przewodnik krótko opowiadał jakie zabytki i budynki mijamy po drodze. Ceny rejsów wraz z posiłkiem na pokładzie zaczynają się od 1000 koron. W Pradze jest kilka firm organizujących rejsy, ale najprężniej działa Prague Boats. Poniżej wrzucam cennik z maja 2023 roku. Bilety można kupić na miejscu lub online.

Praga rejs po Wełtawie

Rowerki wodne w Pradze

Ciekawą alternatywą dla rejsów wycieczkowych są rowerki wodne, które można wypożyczyć na wyspach przy Moście Legii. Na pewno od razu je zauważysz, bo przy brzegu stoi ich zwykle cała masa. To dobra alternatywa jeśli chcesz spędzić czas na wodzie w kameralnej atmosferze – w parze, z rodziną lub znajomymi. Ceny za 4-osobowy rowerek wynoszą około 500 koron (ok. 94 zł) za godzinę, co w przeliczeniu na osobę daje 125 koron (ok. 23 zł). Co jednak ważne, rowerkami wodnymi nie można pływać po całej rzece, a tylko w pobliżu wysp. Zaraz przed Mostem Karola zaczynają się już trasy dużych statków wycieczkowych, więc pływanie tam mogłoby się źle skończyć. W wypożyczalniach nie można płacić kartą – to jednak jedno z niewielu miejsc w Pradze, w których potrzebna jest gotówka.

Praga rejs po Wełtawie

PIERWSZA WYCIECZKA DO PRAGI?

SKORZYSTAJ Z PRZEWODNIKA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC W MIEŚCIE!

W ŚRODKU M.IN. PLAN ZWIEDZANIA, MAPA ATRAKCJI, PARKINGI, INFO O ZNIŻKACH I WIELE WIĘCEJ!

praga

ZOBACZ TEŻ:

ILE CZASU NA PRAGĘ? CZY 1 DZIEŃ WYSTARCZY?

CO ZJEŚĆ W PRADZE? 3 SPECJAŁY NA WEEKEND

KOMUNIKACJA MIEJSKA W PRADZE – CENY, BILETY, KONTROLE

Dołącz do ponad 100 tys. obserwujących na Instagramie i Tiktoku 🙂

    error: Content is protected !!