0
CZECHY EUROPA

Czy Praga jest droga? Ceny jedzenia i noclegów

27 sierpnia 2023
czy praga jest droga

Czy Praga jest droga? Ile wziąć koron do Pragi na jeden dzień? Ceny w Pradze są w moim odczuciu nieco wyższe od cen polskich. Wiadomo, w dużych miastach zawsze znajdą się zarówno droższe, jak i tańsze restauracje czy noclegi, jednak generalnie odnoszę wrażenie, że jest drożej. Nie ma się jednak co dziwić. Praga jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, jest tu dużo turystów z Azji i najbogatszych krajów Starego Kontynentu. Czechy są też bardziej rozwiniętym krajem od Polski, a w dodatku nasza waluta osłabiła się względem korony w ostatnich latach. To wszystko wpływa na ceny usług turystycznych.

Żeby jednak nie pozostawić Was z ogólnikami zebrałam poniżej trochę konkretów. Post jest fragmentem mojego autorskiego przewodnika po Pradze – to prawie 180 stron niezbędnych informacji, przydatnych wskazówek i najpiękniejszych miejsc. Do tego mapa i szczegółowe plany zwiedzania. Przewodnik możecie podejrzeć TUTAJ. Ale do rzeczy… poniżej znajdziecie przykładowe, orientacyjne ceny jedzenia w Pradze w sklepach spożywczych i restauracjach oraz orientacyjne ceny noclegów w Pradze.

czy praga jest droga

Czy Praga jest droga – ceny jedzenia w Pradze

Ceny jedzenia w Pradze w sklepach:

 • Chleby i makarony kosztują podobnie – 30-40 koron (5,6-7,5 zł).
 • Za sery żółte w paczkach zapłacimy 20-55 koron (4-10 zł), a za pakowane wędliny, kiełbasy, parówki – 25-80 koron (5-15 zł).
 • Soki w kartonach to wydatek rzędu 40-60 koron (7,5-11 zł), ale za jogurty zapłacimy mniej – 10-30 koron (2-6 zł).
 • Serki kanapkowe kosztują 30-40 koron (5,6-7,5 zł), ale już drożdżówki, pączki, rogaliki są tańsze i kosztują 15-20 koron (3-4 zł)

Ile kosztuje jedzenie w restauracjach w Pradze? Ceny jedzenia w Pradze

 • Zupy kosztują 90-150 koron (17-28 zl), ale przystawki są już droższe i ich cena wynosi 130-260 koron (24-48 zł)
 • Sałatki to koszt rzędu 200-300 koron (38-57 zł)
 • Czeskie dania główne w restauracjach kosztują zwykle 290-400 koron (54-75 zł), ale na stołówkach zapłacimy mniej – 130-200 koron (24-38 zł).
 • Desery w restauracjach kosztują 110-170 koron (20-32 zł), a gałka lodów na mieście 40-50 koron (7-9 zł)
 • Cena pizzy we włoskiej restauracji wynosi z kolei 200-370 koron (38-69 zł) w zależności od dodatków.

Czy w Pradze jest drogo – ceny noclegów w Pradze

 • Łóżko w hostelu w centrum miasta: od 85 zł za noc
 • Łóżko w hostelu poza centrum miasta: od 80 zł za noc
 • Pokoje 2-os. z łazienką i śniadaniem w centrum miasta: ceny od 450 zł za noc
 • Pokoje 2-os. z łazienką i śniadaniem poza centrum: ceny od 300 zł za noc
 • Pokoje 3-os. z łazienką poza centrum miasta: ceny od 360 zł za noc
 • Pokoje 3-os. ze wspólną łazienką poza centrum: ceny od 270 zł za noc

Ile wziąć koron do Pragi na jeden dzień?

Bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo jak widzicie rozpiętość cenowa jedzenia i noclegów jest duża. Ogólny koszt zależy też od tego z ilu płatnych atrakcji będziecie chcieli skorzystać i czy będziecie jeść wszystkie posiłki w restauracjach czy może skorzystacie ze sklepów spożywczych. Ile wziąć koron do Pragi na 1 dzień, a ile na weekend? Poniżej przykładowe wyliczenia.

Zakładając noclegi w pokoju dwuosobowym z łazienką i śniadaniem w centrum Pragi, skorzystanie z dwóch płatnych atrakcji, poruszanie się codziennie komunikacją miejską i jedzenie obiadów oraz kolacji wyłącznie w restauracjach, koszt może wynieść około 800 zł na osobę za 2 dni.

W przypadku opcji bardziej budżetowej, czyli noclegów w pokoju 2-os. poza centrum ze wspólną łazienką, jedzenie tylko obiadu w restauracji (reszta ze sklepu) i zwiedzanie miasta wyłącznie z zewnątrz na piechotę, koszt może się zamknąć w 400 zł za osobę.

Są to oczywiście tylko orientacyjne koszty bez ceny dojazdu na miejsce, ewentualnej opłaty parkingowej czy zakupu pamiątek.

Czy Praga jest droga – podsumowanie

Biorąc pod uwagę rozpiętość cen noclegów, ale też różne sposoby odżywiania się i zwiedzania, weekend w Pradze może kosztować zarówno 400 zł, jak i dwa razy tyle czyli 800 zł. A ile koron do Pragi na jeden dzień? Jak widać, koszt 1 dnia w Pradze razem z noclegiem może wynieść 200 zł-400 zł. Wszystko zależy od Waszych indywidualnych preferencji i możliwości. Jestem przekonana, że w Pradze każdy znajdzie coś dla siebie. 🙂

Jeśli potrzebujesz gotowego planu zwiedzania Pragi, sprawdzonych restauracji i noclegów lub mapy z najlepszymi atrakcjami to sprawdź mój autorski przewodnik po tym mieście 🙂

czy praga jest droga
ebook o pradze
Praga na weekend

ZOBACZ TEŻ:

PRAGA NA WŁASNĄ RĘKĘ – DOJAZD, ATRAKCJE, KOMUNIKACJA

DOJAZD Z LOTNISKA W PRADZE DO CENTRUM – ILE KOSZTUJE?

PRAGA REJS PO WEŁTAWIE – CENY I SKĄD RUSZAJĄ STATKI

Dołącz do grona ponad 100 tys. obserwujących na moim Tiktoku i Instagramie 🙂

  error: Content is protected !!