ins

0
EUROPA NIEMCY

Berlin Topografia Terroru – wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

4 kwietnia 2024
Berlin Topografia Terroru - wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

Berlin Topografia Terroru – wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

Jeśli wpisaliście w wyszukiwarkę „Berlin Topografia Terroru” lub coś podobnego, to zapewne wybieracie się do Berlina i chcecie odwiedzić najciekawsze muzea i miejsca w tym mieście. Świetnie trafiliście, bo na moim blogu znajdziecie mnóstwo przydatnych artykułów o Berlinie – szukajcie w zakładce „Niemcy”. Ale wracając do tematu… Topografia Terroru w Berlinie to zdecydowanie miejsce warte uwagi, szczególnie jeśli interesujecie się historią ubiegłego wieku i II Wojną Światową. Poniżej zebrałam dla Was najważniejsze informacje praktyczne dotyczące zwiedzania wystawy w Topografii Terroru. Zapraszam do czytania!

Spis tresci:

Berlin Topografia Terroru - wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

Berlin Topografia Terroru – lokalizacja i dojazd

Topografia Terroru mieści się przy ulicy Niederkirchnerstraße 8, w dawnej siedzibie głównej Gestapo i SS – tuż obok widokowego balona Welt Balloon. Najbliższe stacje metra to Potsdamer Platz, na którą jeździ linia U2, oraz Kochstrasse/Checkpoint Charlie, przez którą przejeżdża linia U6. Pod Topografię Terroru dojedziecie też bez problemu autobusem – na pobliskie przystanki kursują linie autobusowe M41 oraz M29. W przypadku linii 41 trzeba wysiąść na przystanku Abgeordnetenhaus, a w przypadku linii 29 na przystanku Wilhelmstrasse/Kochstrasse.

Berlin Topografia Terroru – wystawy

Wystawy w Topografii Terroru przedstawiają działalność nazistowskich Niemiec przed i w trakcie II Wojny Światowej. Muzeum jest podzielone na dwie częśći – zewnętrzną i wewnętrzną. Wystawa na zewnątrz skupia się na społecznej stronie i pokazuje w jaki sposób poszczególne grupy ludzi były represjonowane przez oddziały Gestapo i SS. Wewnętrzna wystawa pokazuje z kolei jak wyglądała organizacja i struktura oddziałów SS i Gestapo podczas wojny, a także co w tym czasie działo się w poszczególnych krajach Europy wskutek niemieckich działań. Część wystawy jest poświęcona wydarzeniom, które miały miejsce w Polsce. Wystawa na zewnątrz jest zadaszona, więc nie obawiajcie się tutaj zajrzeć nawet w deszczowy dzień.

Berlin Topografia Terroru - wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

Jak wygląda zwiedzanie?

Topografia Terroru to miejsce pełne historii, smutku i refleksji, ale zdecydowanie warto je odwiedzić, zwłaszcza że jest darmowe. Zwiedzając można obejrzeć mnóstwo listów, zdjęć i publikacji z dawnych lat oraz zapoznać się z kawałkiem historii ubiegłego wieku. Opisy na wystawach są w języku niemieckim i angielskim, ale na miejscu można bezpłatnie wypożyczyć audioprzewodnik w języku polskim. Na całość warto zarezerwować sobie około 1 godziny.

Berlin Topografia Terroru - wstęp, zwiedzanie, dojazd, wystawy

Berlin Topografia Terroru – godziny otwarcia

Topografia Terroru w Berlina jest czynna codziennie od godz. 10.00 do godz. 20.00. Wyjątkiem jest Wigilia, Sylwester i Nowy Rok, kiedy wystawa jest całkowicie zamknięta. Miejsce jest dość oblegane dlatego najlepiej pojawić się tutaj zaraz po otwarciu lub 1-2 godziny przed zamknięciem. Po więcej informacji najlepiej zajrzeć na oficjalną stronę wystawy, którą znajdziecie pod tym linkiem – strona jest dostępna także w języku polskim 🙂

PLAN ZWIEDZANIA BERLINA W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ Z MOJEGO PRZEWODNIKA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W MIEŚCIE

berlin

ZOBACZ TEŻ:

Co zjeść w Berlinie – 4 specjały na weekend

Berlin nietypowe atrakcje. Nieoczywiste miejsca w Berlinie – 8 propozycji

Komunikacja miejska w Berlinie – ceny, bilety, kontrole

Ciekawostki o Berlinie – 8 najciekawszych faktów

Jeśli masz jakieś pytania o Berlin to czekam na Ciebie na Instagramie! Dołącz do ponad 30 tys. osób, obserwujących moje podróże – link znajdziesz tutaj 🙂

    error: Content is protected !!