ins

0
EUROPA WŁOCHY

4 najlepsze punkty widokowe w Rzymie

2 kwietnia 2022
punkty widokowe w Rzymie

Zawsze wszędzie szukam punktów widokowych! Uwielbiam zwiedzać wielkie miasta, a później z góry odszukiwać miejsca, które odwiedziłam. W Rzymie nie było inaczej i udałam się na kilka wspaniałych punktów widokowych. Jeśli macie tak, jak ja, i wybieracie się do Rzymu, to ten post z pewnością Wam się przyda! Relację z Wiecznego Miasta możecie znaleźć na moim Instagramie (link TUTAJ) – jest tam masa przydatnych informacji i poleceń 🙂 A tymczasem przed Wami… 4 najlepsze punkty widokowe w Rzymie!

PIERWSZA WYCIECZKA DO RZYMU?

SKORZYSTAJ Z MOJEGO E-BOOKA Z PLANEM ZWIEDZANIA I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W MIEŚCIE!

rzym

1. Ogrody Borghese

Ogrody Borghese to usytuowany na wzgórzu Pincio przepiękny park miejski. Znajdziecie tu wiele rzeźb, fontann i pięknych budowli z dawnych czasów, ale przede wszystkim ogrom zieleni – nawet w lutym. To świetne miejsce na słoneczną sesję zdjęciową, spacer czy piknik, ale też na podziwianie miasta z góry. W parku mieści się piękny taras widokowy, z którego rozpościera się cudowny widok na Piazza del Popolo, zachodnią dzielnicę Prati i płynącą przez Rzym rzekę Tyber. W oddali widać nawet Watykan. Zobaczcie jak cudnie to wygląda! Wstęp jest darmowy.

punkty widokowe w Rzymie
punkty widokowe w Rzymie

2. Kopuła Bazyliki Św. Piotra

Bazylika Św. Piotra to drugi największy kościół na świecie, a to co nas interesuje, jeśli chodzi o widoki, to przepiękny taras widokowy na jego kopule. Wstęp na taras kosztuje 8 lub 10 euro w zależności od tego czy całą trasę pokonamy na nogach (ok. 551 schodów) czy część przejedziemy windą. Wybierając windę do pokonania i tak zostanie nam jeszcze 320 schodów, które miejscami są bardzo wąskie i bardzo kręte, więc klaustrofobicy mogą przeżyć tam ciężkie chwile… Po drodze na taras można zobaczyć z bliska kopułę bazyliki i przepiękne dzieła sztuki, którymi została ozdobiona – autorem dzieł jest sam Michał Anioł. A na szczycie? Takie widoki!

punkty widokowe w Rzymie

3. Ogród Pomarańczowy

Jakie jeszcze punkty widokowe w Rzymie warto odwiedzić? Na pewno Ogród Pomarańczowy (Giardino degli Aranci). To miejsce zachwyca szczególnie latem i w słoneczną pogodę. Zaprojektowany prawie 100 lat temu ogród znajdziecie na wzgórzu Awentyn, na lewym brzegu Tybru. Po dziś dzień jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych. Znajdziecie tu wiele pięknej roślinności, ale przede wszystkich cudowne drzewka pomarańczowe i – dla mnie najpiękniejsze – sosny piniowe. W ogrodzie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się panoramiczny widok na Zatybrze, Bazylikę Św. Piotra i rzekę Tyber. Wstęp do ogrodu jest darmowy.

punkty widokowe w Rzymie
punkty widokowe w Rzymie

4. Wzgórze Janikulum

Usytuowane na prawym brzegu Tybru wzgórze Janikulum jest jednym z najwyższych rzymskich wzgórz i na pewno oferuje najbardziej panoramiczny widok na miasto. Na szczycie warto zwrócić uwagę na pomnik Giuseppe Garibaldiego, który zjednoczył Włochy i jest jedną z najważniejszych postaci we włoskiej historii. To właśnie tam rozciąga się największa na wzgórzu platforma widokowa, choć spacerując po wzgórzu punktów widokowych napotyka się wiele więcej. Wstęp jest darmowy. Mam nadzieję, że traficie lepszą pogodę niż moja, bo krajobraz jest naprawdę imponujący!

punkty widokowe w Rzymie

Punkty widokowe w Rzymie – podsumowanie

Według mnie Ogrody Borghese, Ogród Pomarańczowy, Bazylika Św. Piotra i Wzgórze Janikulum oferują najlepsze widoki na Rzym. Wszystkie te miejsca, poza bazyliką, są darmowe. Polecam tak zaplanować wycieczkę, by odwiedzić choć dwa z nich. Mi najbardziej podobało się w Ogrodach Borghese i na Bazylice, ale gdybym miała lepszą pogodę to z pewnością zakochałabym się też w Ogrodzie Pomarańczowym. 🙂 Jeśli zdjęcia to dla Was z mało to relację z mojej wycieczki do Rzymu możecie znaleźć w zapisanych stories na Instagramie (link TUTAJ). Udanej wycieczki!

PLAN ZWIEDZANIA RZYMU I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W RZYMIE!

rzym

ZOBACZ TEŻ:

Mniej znane miejsca w Rzymie – które warto zobaczyć?

Atrakcje Rzymu – 9 miejsc, które trzeba zobaczyć

Gdzie zjeść w Rzymie dobrze i nie przepłacić? 6 adresów

    error: Content is protected !!