ins

0
EUROPA WŁOCHY

Jak dojechać z Bergamo do Werony? Ceny i wskazówki. Bergamo-Werona dojazd

13 czerwca 2024
Jak dojechać z Bergamo do Werony? Ceny i wskazówki. Bergamo-Werona dojazd

Jak dojechać z Bergamo do Werony? Połączenia, ceny i wskazówki. Bergamo-Werona dojazd

Bergamo-Werona dojazd – jak dojechać z Bergamo do Werony? Sama podczas moich włoskich wycieczek najchętniej podróżuje pociągami. Kolej we Włoszech jest bardzo rozbudowana, działa sprawnie, a ceny nie są wygórowane. Jeśli chcecie dostać się z Bergamo do Werony, to do wyboru są 3 opcje: podróż autem z Bergamo do Werony, autobus z Bergamo do Werony lub właśnie pociąg z Bergamo do Werony. Jeśli zdecydujecie się na pociąg, to będziecie mieli też okazję odwiedzić Brescię – drugie największe miasto Lombardii. Ja zdecydowałam się na taki przystanek i było warto! Jeśli dysponujecie wystarczającą ilością czasu, to polecam. Poniżej zebrałam dla Was wskazówki dojazdu w zależności od tego jaki transport wybierzecie. Mam nadzieję, że ułatwię Wam tym podróż, a Wasza wycieczka będzię bezstresowa. Zapraszam do czytania!

Spis treści:

PIERWSZA WYCIECZKA DO WERONY? NIE WIESZ JAK UŁOŻYĆ PLAN ZWIEDZANIA I GDZIE SMACZNIE ZJEŚĆ?

SKORZYSTAJ Z MOJEGO E-BOOKA I MIEJ Z GŁOWY PLANOWANIE

WERONA

Autem z Bergamo do Werony

Jeśli przyjechaliście do Włoch samochodem albo skorzystaliście z oferty wypożyczalni, to podróż autem będzie zdecydowanie najszybszą opcją. Odległość między Bergamo a Weroną wynosi niecałe 120 kilometrów, a przejazd samochodem zwykle zajmuje około 1,5 godziny. Niemal cała trasa prowadzi drogami ekspresowymi. Najpierw jedziemy autostradą A4, łączącą Turyn i Triest, a następnie drogą ekspresową E70. Odcinek między Bergamo a Brescią, obok której wiedzie autostrada, jest płatny. Opłata jest naliczana za przejechane kilometry i wynosi około 7 centów za 1 kilometr. We Włoszech nie ma winiet – płaci się na bramkach tak jak w Polsce.

Autobus z Bergamo do Werony

Bezpośrednich połaczeń autobusowych z Bergamo do Werony jest niewiele. Ze swojej strony mogę polecić popularną również w Polsce sieć Flixbus. Korzystałam z ich usług wiele razy w różnych europejskich krajach i zawsze byłam zadowolona. Podróż Flixbusem z Bergamo do Werony trwa niecałe 2 godziny, a bilet kosztuje mniej niż 30 zł. Minusem jest mała liczba połączeń – zaledwie kilka w ciągu dnia, ale być może akurat znajdziecie odpowiednią godzinę dla siebie. Konkretne połączenia na dany znajdziecie na oficjalnej stronie pod tym linkiem.

W okresie wakacyjnym na trasie Bergamo Werona kursuje też włoski przewoźnik MarinoBus. Podróż w tym przypadku również trwa około 2 godzin, a bilety kosztują kilkanaście euro. Dokładnego rozkłądu szukajcie na oficjalnej stronie Marino pod tym linkiem.

Jak dojechać z Bergamo do Werony? Ceny i wskazówki. Bergamo-Werona dojazd
Piazza Bra w Weronie

Bergamo-Werona pociąg

Jak dojechać z Bergamo do Werony? Czas na pociąg! Zła wiadomość jest taka, że niestety nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Bergamo a Weroną – trzeba się przesiąść na stacji Brescia. Z drugiej strony, daje to możliwość zwiedzenia po drodze drugiego największego miasta Lombardii. Brescia jest bardzo dobrze skomunikowana (kursuje tu nawet metro), jednak żeby dotrzeć do historycznego centrum wystarczy 10-minutoy spacer. W ciągu kilku godzin warto tu zobaczyć m.in. Zamek w Brescii, Starą Katedrę, Plac Zwycięstwa i Plac della Loggia – serce zabytkowego centrum.

Pociąg z Bergamo do Werony

Przewagą pociągu nad autobusem jest też znacznie większa liczba połączeń. Pociągi na tej trasie kursują od. 8 rano do północy z częstotliwością 2-3 połączeń na godzinę. Bilety można kupić już za 10 euro, a cała podróż trwa niecałe 2 godziny. Konkretnych połączeń szukajcie na stronie Trenitalia pod tym linkiem – to oficjalna strona włoskiej kolei i możecie tam zarówno sprawdzić godziny odjazdów, jak i ceny.

Bergamo-Werona dojazd – podsumowanie

Podsumowując, jeśli dysponujesz samochodem to sprawa jest prosta – przejazd autem będzie zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy. Jeśli nie masz auta, to pozostaje autobus lub pociąg z Bergamo do Werony. Plusem autobusu jest to, że jedzie on bezpośrednio do Werony. Minusem z kolei jest mała siatka połączeń. W przypadku pociągu, plusem jest ogromny wybór połączeń w ciągu dnia, a minusem konieczność przesiadki. Nie jest jednak ona bardzo uciążliwa, a jeśli mamy czas to przy okazji możemy zwiedzić klimatyczną Brescię. Ceny biletów w obu przypadkach są porównywalne, choć autobus może wyjść nieco taniej.

Mam nadzieję, że teraz bez problemu przetransportujesz się z Bergamo do Werony. Udanej wycieczki! 🙂

PLAN ZWIEDZANIA WERONY I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W WERONIE!

WERONA

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

Północne Włochy – plan wyjazdu na 10 dni

Jak poruszać się po Wenecji? Tramwaje, gondole i taxi

Wycieczka nad jezioro Garda – atrakcje, ceny, dojazd

      error: Content is protected !!