ins

0
EUROPA WŁOCHY

Werona komunikacja miejska – jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

13 maja 2024
Werona komunikacja miejska - jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

Werona komunikacja miejska – jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

Werona komunikacja miejska – jak działa komunikacja miejska w Weronie? Miasto Romea i Julii jest bardzo kompaktowe i najlepiej zwiedza się je pieszo. Jeśli jednak będziecie potrzebować komunikacji miejskiej, to nie będzie z tym żadnego problemu. Jak wygląda transport publiczny w Weronie? Jakie są ceny biletów? Gdzie kupić bilety? Poniżej spisałam dla Was wszystkie najważniejsze informacje. Zapraszam do czytania!

Werona komunikacja miejska - jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

Werona komunikacja miejska – jak działa?

W mieście funkcjonuje sieć autobusów miejskich zarządzanych przez firmę o nazwie ATV (Azienda Trasporti Verona). Autobusy kursują od około 5 rano do północy. Łącznie miasto oferuje około … połączeń, więc dojazd do centrum nawet z nieco oddalonych dzielnic nie stanowi problemu. Główny przystanek w zabytkowym centrum Werony to Piazza Bra Arena – znajduje się tuż przy Arenie. Linie autobusowe, które się na nim zatrzymują to m.in. 102, 161, 162, 163, 164 i 165. Inny przystanek o bardzo dobrym położeniu to Via Diaz/Porta Borsari, na którym zatrzymują się linie 21, 22, 23, 24, 32, 33, 41 i 61. Stąd już tylko kilka kroków do Via Giuseppe Mazzini czy Piazza delle Erbe.

Jakie są ceny biletów komunikacji miejskiej w Weronie?

Bilet jednorazowy kosztuje 1,5 euro. Taki bilet jest ważny przez 90 minut od pierwszego skasowania i umożliwia korzystanie z całej sieci miejskiej Werony. W tym czasie można się przesiadać, ale za każdym razem trzeba ponownie skasować bilet.

Dostępne są również bilety dzienne (cena 5 euro), które są ważne we wszystkich autobusach na dowolną liczbę przejazdów do północy w dniu skasowania.

Można kupić też karnet na 10 przejazdów (cena 12,5 euro), co wychodzi taniej niż kupowanie pojedynczych biletów. Wątpie jednak, że będzie potrzebnych aż tyle przejazdów w ciągu 2-dniowego wypadu.

Werona komunikacja miejska - jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

Werona komunikacja miejska – gdzie kupić bilety?

Bilety komunikacji miejskiej w Weronie można kupić w kioskach, biurach informacji turystycznej i sklepach z tytoniem (tzw. tabaccheria) oraz w biurze ATV przy Piazza Renato Simoni 12. Zakup biletów jest możliwy też w niektórych autobusach, ale nie radzę ich tam kupować, bo – po pierwsze – są droższe o 0,5 euro, a – po drugie – automaty biletowe nie wydają reszty.

WSKAZÓWKA: Bilety jednorazowe wystarczy skasować raz, ale jeśli masz bilet dzienny lub się przesiadasz, to bilet musisz skasować za każdym razem, w każdym kolejnym autobusie. Do autobusów najlepiej wsiadać przednimi drzwiami.

Podróż z bagażem

W komunikacji miejskiej w Weronie możesz podróżować za darmo z bagażem nie większym niż 55 x 40 x 20 cm – to mniej więcej tyle, ile ma standardowa walizka kabinowa. Bagaż o wymiarach większych niż 55 x 40 x 20 cm można przewozić tylko po zakupie dodatkowego biletu. Zgodnie z regulaminem, bagażu nie
wolno kłaść na siedzeniach.

  PLAN ZWIEDZANIA WERONY I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

  SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W WERONIE!

  WERONA

  Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

  ZOBACZ TEŻ:

  Północne Włochy – plan wyjazdu na 10 dni

  Jak poruszać się po Wenecji? Tramwaje, gondole i taxi

  Wycieczka nad jezioro Garda – atrakcje, ceny, dojazd

   error: Content is protected !!