ins

0
EUROPA WŁOCHY

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Ceny i połączenia. Autobus i pociąg Mediolan Werona

14 czerwca 2024
Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Ceny i połączenia. Pociąg Mediolan Werona

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Ceny i połączenia. Autobus i pociąg Mediolan Werona

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Włochy to kraj, który odwiedzam zdecydowanie najczęściej – szczególnie północną część kraju. Dzięki temu mogę się z Tobą podzielić aktualnymi i sprawdzonymi informacjami na temat poruszania się po Włoszech. Najsybszym sposobem dojazdu z Mediolanu do Werony jest pociąg Mediolan-Werona. Dostępne są też połączenia autobusowe, które mogą okazać się z kolei najtańszym rozwiązaniem. Poniżej spisałam dla Was wszystkie niezbędne informacje, ceny i połączenia, a także moje wskazówki. Zapraszam do czytania!

PLAN ZWIEDZANIA WERONY I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W WERONIE!

WERONA

Pociąg Mediolan Werona – gdzie wsiąść i gdzie wysiąść?

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Najszybszą opcją jest zdecydowanie pociąg! Odjazd jest z głównego dworca w Mediolanie, który nazywa się Milano Centrale. Stacja, na której trzeba wysiąść to z kolei Verona Porta Nuova – główna stacja Werony, znajdująca się niedaleko zabytkowej części miasta. Przy okazji, będąc na dworcu w Mediolanie zwróćcie uwagę na jego piękną architekturę, łączącą styl secesyjny i art deco. Obiekt ma niemal 100 lat i jest tam na czym oko zawiesić!

Pociąg bezpośredni Mediolan Werona – ceny i połączenia

Pociągi z Mediolanu do Werony kursują od około 6 rano do 22 wieczorem z częstotliwością 2-3 połączeń na godzinę. Nie powinno więc być żadnego problemu ze znaleziem odpowiedniego połączenia. Do wyboru mamy pociągi typu Trenord (regionalne), Frecciarossa (szybka kolej) i EC (coś pomiędzy Trenordem a Frecciarossą – tych połączeń jest najmniej). Przejazd pociągami Trenord trwa około 1 godziny i 50 minut, a Frecciarossą 1 godzinę i 15 minut. Różnica w cenie może być spora. W przypadku Trenorda bilet na przejazd kosztuje niecałe 13 euro, a w przypadku Frecciarossy 26 euro. Jeśli kupimy bilet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, to w przypadku Frecciarossy cena może być niższa o kilka euro. Ta zasada nie obowiązuje w przypadku pociągów regionalnych – obojętnie kiedy kupimy bilet, to cena jest taka sama. Konkretnych połączeń szukajcie na oficjalnej stronie włoskich kolei – Trenitalia. Stronę znajdziecie pod tym linkiem.

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Ceny i połączenia. Pociąg Mediolan Werona

Gdzie kupić bilet na pociąg Mediolan Werona?

Bilety na pociąg możecie kupić przez internet na stronie internetowej Trenitalia – link tutaj. Warto tam zajrzeć żeby zaplanować sobie podróż – strona pokazuje dokładne połączenia, ceny, godziny i ewentualne przesiadki. Bilety na pociągi są dostępne oczywiście również w kasach na miejscu i w licznych automatach biletowych.

WSKAZOWKA: W przypadku automatów biletowych, radzę używać karty. Może miałam pecha, ale właśnie automat w Mediolanie wciągnął mi kiedyś 20 euro i nie wydał biletu. Ostatecznie udało mi się odzyskać pieniądze, ale straciłam ponad godzinę na czekanie w obsłudze klienta.

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Ceny i połączenia. Pociąg Mediolan Werona

Jak dojechać z Mediolanu do Werony?

Autobus Mediolan-Werona

Na trasie Mediolan-Werona kursują też oczywiście autobusy. Ze swojej strony mogę polecić przetestowany wielokrotnie Flixbus. Sieć realizuje połączenia przez całą dobę – autobusy jeżdżą mniej więcej co 2 godziny w dzień i w nocy. Dokładny rozkłąd znajdziecie na stronie Flixbusa pod tym linkiem. Bilet kosztuje zwykle między 20 a 50 zł, w zależności od terminu i godziny wyjazdu. Jak widać, autobus może się okazać znacznie tańszą opcją niż pociąg. Bilety kupuje się na stronie internetowej – nie trzeba ich drukować, ale trzeba mieć do kontroli na mailu. Czas przejazdu wynosi w tym przypadku około 2 godzin.

Pamiętajcie, że autobusy odjeżdżają z dworca autobusowego Lampugnano, który jest oddalony od dworca kolejowego o około 7 km. Z centrum możecie się tam łatwo dostać linią metra 1.

Jak dojechać z Mediolanu do Werony? Podsumowanie

Podsumowując, poza dojazdem samochodowym do wybory mamy dwie opcje – autobus i pociąg Mediolan-Werona. Połączeń zarówno pociągiem, jak i autobusem jest wiele – na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej godziny. Przewagą pociągu jest szybkość dojazdu, zwłaszcza jeśli wybierzecie podróż szybką koleją Frecciarossa. Minusem tego rozwiązania jest jednak cena biletu – może wynieść ponad 100 zł. Jeśli zależy Wam na niskim koszcie, to autobus Mediolan-Werona może okazać się najlepszą opcją -bilet na autobus można dorwać już za mniej niż 30 zł. Podróż wydłuży się wtedy jednak do ponad 2 godzin. Rozwiązaniem „pomiędzy” jest pociąg regionalny, który kosztuje około 55 zł, a podróż trwa ok. 1 godziny i 50 minut. To tyle z mojej strony na dziś. Mam nadzieję, że Wasza wycieczka będzie udana 🙂

PLAN ZWIEDZANIA WERONY I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W WERONIE!

WERONA

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

ZOBACZ TEŻ:

Północne Włochy – plan wyjazdu na 10 dni

Jak poruszać się po Wenecji? Tramwaje, gondole i taxi

Wycieczka nad jezioro Garda – atrakcje, ceny, dojazd

Bergamo w jeden dzień – 8 miejsc, które warto zobaczyć

      error: Content is protected !!