ins

0
EUROPA WŁOCHY

Werona – jak wygląda dojazd z lotniska do centrum i ile kosztuje?

13 maja 2024
Werona - jak wygląda dojazd z lotniska do centrum i ile kosztuje?

Werona – jak wygląda dojazd z lotniska do centrum i ile kosztuje?

Werona – jak wygląda dojazd z lotniska do centrum i ile kosztuje? Głównym lotniskiem Werony jest oddalony o około 10 km port lotniczy Werona-Villafranca. Inna nazwa to lotniska w Weronie to Valerio Catullo Airport. Poniżej spisałam dla Was wszyskie niezbędne informacje dotyczące dojazdu z lotniska do centrum w Weronie. Artykuł nie będzie długi, bo opcja jest tak naprawdę tylko jedna. Zapraszam do czytania!

Werona - jak wygląda dojazd z lotniska do centrum i ile kosztuje?

Jak dojechać z lotniska do centrum Werony? Autobus z lotniska w Weronie

Jeśli zastanawiacie się jak dojechać z lotniska do centrum Werony, to uspokajam, że dojazd jest łatwy i szybki. Do centrum z lotniska najłatwiej dostać się autobusem o nazwie Verona AirLink (linia 199). Autobus ten kursuje do centrum co 20 minut od godziny 5.35 do godziny 23.10, a przejazd trwa około 15 minut.

Werona – dojazd z lotniska do centrum – cena biletu

Bilet kosztuje 6 euro i najłatwiej kupić go u kierowcy. Można zrobić to też poprzez aplikację Ticket Bus Verona oraz w automatach biletowych w strefie przylotów. Dokładny rozkład jazdy lotniskowej linii znajdziesz pod tym linkiem.

Werona – dojazd z lotniska do centrum

Autobus 199 zawiezie Cię na główną stację kolejową Verona Porta Nuova, ale nie musi to być koniec Twojej podróży. Bilet jest ważny przez 75 minut, co oznacza, że na dworcu możesz przesiąść się w autobus miejski i dojechać do swojego noclegu. Transport publiczny w mieście Romea i Julii jest dość dobrze rozwinięty, więc bez problemu powinniście dotrzeć nawet w bardziej oddalone dzielnice.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o komunikacji miejskiej w Weronie, to zapraszam do osobnego artykułu: Werona komunikacja miejska – jak działa, jakie są ceny biletów, gdzie kupić bilety?

  PLAN ZWIEDZANIA WERONY I MAPA ATRAKCJI W TWOIM TELEFONIE

  SKORZYSTAJ I NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH MIEJSC I RESTAURACJI W WERONIE!

  WERONA

  Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało na adres: kontakt@travelady.pl lub skontaktuj się ze mną na Instagramie 🙂

  ZOBACZ TEŻ:

  Północne Włochy – plan wyjazdu na 10 dni

  Jak poruszać się po Wenecji? Tramwaje, gondole i taxi

  Wycieczka nad jezioro Garda – atrakcje, ceny, dojazd

   error: Content is protected !!