O TRAVELADY

Blog podróżniczy Travelady – co tutaj znajdziesz?

Cześć! Dziękuję, że zainteresowałeś się Travelady! Postanowiłam stworzyć miejsce pełne podróżniczych wskazówek i inspiracji, dzięki którym od A do Z zaplanujesz swoje wakacje lub weekendowy wypad. Dowiesz się ode mnie gdzie warto pojechać, co zobaczyć i jak zaplanować trasę. Jeśli nie lubisz planować, to trasę wycieczki dostaniesz gotową. Jeśli dobrze się gdzieś wyśpię albo smacznie zjem to również podzielę się z Tobą opinią i namiarami na to zacne miejsce.

Podróżuję po Europie i stawiam na efektywność – chcę zobaczyć jak najwięcej w ramach mojego etatowego urlopu i zapłacić jak najmniej, nie tracąc przy tym komfortu i przyjemności z wyjazdu. Tam gdzie mogę jadę moją starą, ale piękną Alfą Romeo, która mimo swoich 17 lat dzielnie pokonuje kolejne kilometry. Na dalsze wycieczki, mimo strachu przed lataniem, wybieram samolot. Znajdziesz u mnie posty z pięknymi i ciekawymi miejscami, praktyczne informacje, propozycje tras i porady dotyczące podróży po Europie. Zapraszam Cię też na Facebook i Instagram, gdzie czeka duża dawka inspiracji w zdjęciach i relacjach oraz info o nowych postach.

Trzy akapity o mnie…

Jestem Sara, mam 27 lat i pochodzę z Beskidu Śląskiego. Pierwsze trzy studenckie lata spędziłam w Katowicach, a następnie przeprowadziłam się do Warszawy i właśnie z nią postanowiłam związać się na dłużej. Z wykształcenia jestem dziennikarką i finansistką. Udało mi się połączyć te dwie skrajnie różne dziedziny i od 6 lat, jako dziennikarka, pisze o finansach i biznesie. Wolny czas wypełniam podróżami i piszę o nich właśnie tutaj, na blogu, a także na Facebooku i Instagramie.

Ciekawość świata i nadzwyczajną chęć do podróżowania przejęłam od rodziców, którzy całe życie związani są z turystyką. Mama zaczynała jako przewodnik wycieczek, a całe późniejsze życie zawodowe związała z hotelarstwem i organizacją pobytów. Tata z kolei, jako kierowca w biurze podróży, zjeździł wzdłuż i wszerz całą Europę. To właśnie po nim nie potrafię usiedzieć w miejscu i wracając z jednej wycieczki już obmyślam w głowie plan kolejnej…

Nie jestem typem spontanicznego włóczykija. Kocham planować i organizować – nieważne czy bliskie czy dalekie wyjazdy, bo według mnie wszędzie czeka „nowe”. Jestem zwolenniczką wycieczek na własną rękę z własnym pomysłem, budżetem i planem. W podróży nie szukam luksusów, ale nie cieszy mnie też “tułaczka o chlebie i wodzie”. Zawsze szukam złotego środka i staram się, żeby moje podróże były efektywne – czasowo i kosztowo, bo nie lubię marnować ani czasu ani pieniędzy.

Blog podróżniczy Travelady – skąd pomysł?

Pomysł na stworzenie własnego bloga narodził się wraz z pierwszą samodzielnie zaplanowaną przeze mnie wycieczką. Nie chciałam, żeby moje przygotowania, doświadczenia i przeżycia poszły w zapomnienie. Chciałam, aby inni mogli skorzystać z tego czego się dowiedziałam i postanowiłam opisać cały wyjazd, a potem kolejny i kolejny…

Podsumowując, chcę podzielić się z Tobą moją podróżniczą częścią życia i zbieranym doświadczeniem. Chcę pomóc i doradzić. Przewodniki z podróży po Europie, praktyczne wskazówki, propozycje tras – tego możesz się u mnie spodziewać. Jeśli masz jakieś pytania – czekam na Ciebie na Facebooku i Instagramie. Adres e-mail znajdziesz TUTAJ.

Trzymaj kciuki za rozwój bloga, a ja biorę się do pisania!

Jezioro Como we Włoszech
error: Content is protected !!